Książka Twoje domowe piwa.

„Twoje domowe piwa. Przepisy dla wszystkich stylów”

Książka autorstwa: Davide Bertinotti oraz Massimo Faraggi. „Twoje domowe piwa” to zbiór przepisów różnych stylów piwa. Jest ich na prawdę dużo. Oprócz tego posiada wiele przydatnych rad i informacji na temat warzenia piwa. Przepisy są przedstawione w bardzo profesjonalny sposób. Myślę, że każdy piwowar powinien mieć ją w domu.

Zobaczcie opis wydawcy:

Davide Bertinotti i Massimo Faraggi, autorzy bestsellera La tua birra fatta in casa (Twoje piwo domowe), zebrali w tej książce różnorakie receptury umożliwiające produkowanie we własnej kuchni najróżnorodniejszych i najsłynniejszych styli piwnych. Są to receptury sprawdzone w maksymalnym stopniu, gdyż zostały wybrane spośród piw nagrodzonych w konkursach piwowarstwa domowego organizowanych w ostatnich 14 latach przez włoskie stowarzyszenia MoBI (Movimentoo Birrario Italiano) oraz Unionbirrai. Receptury te obejmują zarówno piwa całkowicie zgodne z prezentowanym stylem, jak i „interpretacje” swobodniejsze – wszystkie jednak sprawdzone i zaakceptowane przez jurorów będących doświadczonymi degustatorami.

Dla każdego stylu piwnego przedstawiono także kompletny opis wzięty z programu BJCP (Beer Judge Certification Program), opracowanego przez organizację o tej samej nazwie. Program ten opisuje szczegółowo i definiuje wszystkie style w aspekcie technicznym i organoleptycznym. Wykorzystywany jest on w trakcie najważniejszych konkursów piwowarów domowych i zawodowych na całym świecie.

Oprócz tego książka zawiera zwięzły, lecz wyczerpujący poradnik techniczny z zakresu metod przygotowywania piwa. Omówiono następujące tematy:
• technika produkcji piwa w domu,
• szczegółowy opis wszystkich stylów piwnych,
• problemy degustacji piwa,
• ponad 90 przepisów do produkcji piwa, miodu pitnego i cydru.


Format: 165 x 235
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2016
Stron: 328


twoje domowe piwa
„Twoje Domowe Piwa. Przepisy dla wszystkich stylów”
twoje domowe piwa
„Twoje Domowe Piwa. Przepisy dla wszystkich stylów”

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *